AGROTECTRUCKS IVECO Agrotec a.s.

Ocenění pro značku IVECO

dvacet let systematické práce v rozvoji alternativního pohonu dodávek i nákladních automobilů pro mezinárodní dopravu sklidilo 22. března úspěch. A to na mezinárodním shromáždění NGV GLOBAL 2017 od Asociace vozidel na zemní plyn.

Díky pokroku společně s podílem na trhu splnila značka IVECO kritéria, na základě kterých mohla porota rozhodnout. Porota se při hodnocení zabývá i vlivem jednotlivých aktivit značky na národní, regionální i světové úrovni. Toto ocenění je možné získat pouze jednou za dva roky a nyní to bylo vůbec poprvé, kdy ocenění bylo uděleno během konference a výstavy. V předchozích letech tomu tak bylo pouze na regionální úrovni. Od založení této organizace roku 1986 byla svědkem růstu počtu vozidel na zemní plyn téměř z nuly na více než 23 milionů. Pro příštích několik let NGV Global předpokládá stálý nárůst počtu směrem k cíli 65 milionů vozidel na zemní plyn na silnicích v roce 2030.

Výkonný ředitel NGV Global Diego Goldin řekl v rámci udílení ceny: „Zaměření IVECA na pohon na zemní plyn, kdy nabízí i alternativní pohon na metan, včetně biometanu, na celou svou produktovou řadu vozidel významně přispívá ke snížení emisí spojených s přepravou. Doufám, že přijmete toto ocenění nejen jako známku toho, že všeho již bylo dosaženo, ale také na důkaz začátku nové kapitoly většího nasazení, vývoje a prosperity technologií na zemní plyn v budoucnosti.“

Při přijímání ceny řekl prezident značky IVECO Pierre Lahutte:Jsme pyšní na to, že náš závazek vyvíjet zemní plyn jako palivo pro udržitelnou dopravu je patrný. V období, kdy mnozí hledají řešení alternativních paliv a cesty vývoje elektrických nebo dokonce vodíkových pohonů, které by bylo funkční jak z hlediska technologie, tak ekonomiky, se zemní plyn prezentuje jako už vyspělé, rozumné a dostupné řešení s přesvědčivými výsledky v rámci snižování emisí CO2, které mohou být ještě výraznější za použití biometanu. Ve společnosti IVECO jsme pracovali na vývoji tohoto udržitelného paliva více než 20 let a dnes již máme okolo 16 000 vozidel v Evropě, která jezdí na zemní plyn nebo bioplyn.

Ocenění „NGV Global Industry Champion“ je posledním příspěvkem k nedávno získaným národním i mezinárodním oceněním, která ukazují na vedoucí technologické postavení společnosti IVECO i na její závazek udržitelnosti. IVECO Stralis NP, první vozidlo na zemní plyn určené pro dálkovou přepravu, bylo oceněno „Projektem roku 2017“ na evropských Gas Awards of Excellence, „Vehículo Industrial Ecologico del Año“ (Ekologické průmyslové vozidlo roku) 2017 ve Španělsku a bylo také oceněno při udílení britských Green Fleet Awards v roce 2016. Dále vozidlo Eurocargo CNG zvítězilo v souboji o „Udržitelný nákladní vůz roku 2017.“

 

Alternativní pohon - IVECO ocenění

Copyright © 2012 IVECO moravia

Vytvořila reklamní agentura GRAWEB, s.r.o.